Strona Główna :

WŁADZE SPÓŁKI

ZARZĄD

KGHM ZANAM S.A. w Polkowicach

Prezes Zarządu –  Bernard Cichocki

Manager specjalizujący się w prowadzeniu skomplikowanych projektów biznesowych i inwestycyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie managerskie oraz zarządcze w kierowaniu dużymi zespołami i złożonymi procesami zarówno w środowisku polskim, jak i międzynarodowym. Przeprowadził z sukcesem wiele projektów optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz wielkich projektów inwestycyjnych w spółkach giełdowych, z udziałem Skarbu Państwa oraz prywatnych.
 
Bernard Cichocki odpowiadał za zakończony sukcesem projekt i budowę pierwszego w Polsce Morskiego Terminala Przeładunkowego Gazu oraz za przyjęcie pierwszego w historii Polski gazowca.
 
Z wykształcenia inżynier, posiada tytuł MBA. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Biznesu, Canadian International Management Instytut oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Słuchacz i uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania oraz handlu w Polsce i za granicą.
 
Wcześniej zawodowo związany z branżą energetyczno-paliwową. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Gaspol S.A. (SHV Holding), gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery aż do stanowiska Głównego Inżyniera Gaspol SA (1992-2001). Pracował w projekcie Baltic Pipe reprezentując stronę duńską. Odpowiadał za procesy inwestycyjne i modernizacyjne zakładów Gaspol SA.
 
Wiceprezes, a następnie prezes ORLEN GAZ Sp. z o.o. w Płocku (2002-2010).
 
Bernard Cichocki jako prezes Huty Stalowa Wola S.A., podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej jeden z największych kontraktów w historii polskiego przemysłu obronnego na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie „REGINA”. Ponadto w czasie sprawowania przez niego funkcji prezesa przeprowadzony został skuteczny program naprawczy, dzięki któremu Huta Stalowa Wola S.A., odnotowała największy zysk netto od czasu przemian gospodarczych 1989 roku.

Od 1 października pełni funkcję Prezesa Zarządu KGHM ZANAM S.A.

 Wiceprezes Zarządu - Artur Pawluś

 Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Wydział Zarządzania oraz Wydział Mechaniczno-Technologiczny), ukończył też prestiżowy kurs Educational Leadership and Administration prowadzony przez London Business School.

Przez wiele lat związany z Kopex Machinery S. A. (wcześniej Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne), producentem maszyn i urządzeń – kombajnów ścianowych, chodnikowych, przenośników zgrzebłowych i taśmowych oraz urządzeń przeróbki i wzbogacania węgla. W spółce przeszedł przez poszczególne szczeble zawodowej kariery, od specjalisty, a później głównego technologa, przez zastępcę dyrektora ds. produkcji po dyrektora naczelnego i prezesa zarządu. Był odpowiedzialny m.in. za zarządzanie strategiczne firmy, jak również za nadzór nad rynkami sprzedaży w Rosji, Chinach i Australii.

Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych - Jacek Kosiński

 Manager specjalizujący się w nadzorowaniu i zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Wielokrotnie wdrażał strategie finansowe zapewniające dynamiczny i długoterminowy rozwój wielu firm, współtworzył strategie maksymalizacji potencjału biznesowego i pozyskiwania kapitału dla spółek czy grup kapitałowych.  

Z wykształcenia ekonomista, posiadacz dyplomu MBA. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Studiów Podatkowych oraz Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania, finansów, strategii oraz z zakresu wprowadzenia spółek na GPW.

 Przez ostatnie lata związany z Hutą Stalowa Wola S.A., gdzie pracując jako Dyrektor Finansowy, a następnie Członek Zarząd opracował i wdrożył skuteczny plan restrukturyzacji, który doprowadził do istotnej poprawy i stabilizacji wyników finansowych oraz zapewnił płynność finansową w HSW S.A.

Z dniem 1 grudnia 2018 roku powołano Pana Jacka Kosińskiego w skład Zarządu KGHM ZANAM S.A., powierzając mu funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych.

 tel. +48 76 847 09 05
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skład Rady Nadzorczej KGHM ZANAM S.A.

Małgorzata Bogdanowicz – Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Marek Kobel – Członek Rady Nadzorczej

Jacek Ziębacz – Członek Rady Nadzorczej