Manager specjalizujący się w prowadzeniu skomplikowanych projektów biznesowych i inwestycyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie managerskie oraz zarządcze w kierowaniu dużymi zespołami i złożonymi procesami zarówno w środowisku polskim, jak i międzynarodowym. Przeprowadził z sukcesem wiele projektów optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz wielkich projektów inwestycyjnych w spółkach giełdowych, z udziałem Skarbu Państwa oraz prywatnych.
Bernard Cichocki odpowiadał za zakończony sukcesem projekt i budowę pierwszego w Polsce Morskiego Terminala Przeładunkowego Gazu oraz za przyjęcie pierwszego w historii Polski gazowca.
Z wykształcenia inżynier, posiada tytuł MBA. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Biznesu, Canadian International Management Institute oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Słuchacz i uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania oraz handlu w Polsce i za granicą.
Wcześniej zawodowo związany z branżą energetyczno-paliwową. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Gaspol S.A. (SHV Holding), gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery aż do stanowiska Głównego Inżyniera Gaspol SA (1992-2001). Pracował w projekcie Baltic Pipe reprezentując stronę duńską. Odpowiadał za procesy inwestycyjne i modernizacyjne zakładów Gaspol SA.
Wiceprezes, a następnie prezes ORLEN GAZ Sp. z o.o. w Płocku (2002-2010).
Bernard Cichocki jako prezes Huty Stalowa Wola S.A., podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej jeden z największych kontraktów w historii polskiego przemysłu obronnego na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie „REGINA”. Ponadto w czasie sprawowania przez niego funkcji prezesa przeprowadzony został skuteczny program naprawczy, dzięki któremu Huta Stalowa Wola S.A., odnotowała największy zysk netto od czasu przemian gospodarczych 1989 roku. Od 1 października 2018 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu KGHM ZANAM S.A.