Duży kontrakt dla KGHM ZANAM

W połowie listopada br. kolejne maszyny produkcji KGHM ZANAM S.A. trafią na niemiecki rynek. W wyniku wygranego przetargu aż siedem ładowarek LKP-0703 zostanie dostarczonych do kopalni soli K+S Werk Zielitz.

Zawarty kontrakt to efekt konsekwentnie realizowanej przez Zarząd Spółki strategii ugruntowania pozycji i budowania świadomości marki na wybranych rynkach zagranicznych.

KGHM ZANAM dostarcza maszyny do niemieckich kopalni soli od przeszło 12 lat, bazując na wiedzy i doświadczeniu zdobytym w polskich zakładach górniczych wydobywających sól kamienną. K+S to obecnie jeden z największych europejskich dostawców produktów potasowych i magnezowych oraz czołowy światowy producent soli, a fakt długoletniej współpracy i obecności na tak wymagającym i zasobnym rynku jest najlepszym świadectwem jakości naszych produktów – mówi Bernard Cichocki, Prezes Zarządu KGHM ZANAM.

Ładowarka LKP-0703 to nowy produkt w gamie maszyn KGHM ZANAM zawierający wiele innowacyjnych rozwiązań zaprojektowanych w oparciu o szczegółowe wytyczne dostarczone przez klienta i dostosowany do panujących warunków eksploatacyjnych. Produkt charakteryzuje się energooszczędnym układem hydraulicznym, w którym zastosowano pompy zmiennego wydatku z układem sterowania Load Sensing, dostosowującym wydajność pompy do obciążenia. Takie rozwiązanie umożliwia zwiększenie wydajności i niższą emisyjność cieplną maszyny, co jest ogromnym atutem przy pracy w skrajnie wysokich temperaturach jakie panują w kopalni Zielitz. Na bezpieczeństwo i komfort pracy operatora wpływa nowa, zamknięta, ergonomiczna konstrukcja ochronna kabiny, spełniająca normy FOPS (Falling Object Protective Structures) oraz ROPS (Roll Over Protective Structure), która została wyposażona w specjalnie zaprojektowany system klimatyzacji wykorzystujący wodę lodową jako środek chłodniczy. Ponadto, zdecydowano się na zastosowanie silnika w klasie Stage V zapewniającego spełnienie najwyższej normy jakości spalin.

Wysoki poziom technologiczny maszyn produkcji KGHM ZANAM to efekt doświadczeń i wytężonej pracy zespołu konstruktorów, który umożliwia konkurowanie z produktami renomowanych marek oraz otwiera perspektywy na kolejne zamówienia.