SKIP-y produkcji KGHM ZANAM dotarły do kopalni węgla kamiennego

20 lutego br., w legnickim zakładzie produkcyjnym miało miejsce skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie polegające na transporcie wielkogabarytowych, kilkunastometrowych naczyń wyciągowych, które zostały wyprodukowane specjalnie dla kopalni KWK Mysłowice – Wesoła wchodzącej w skład Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Wieloletnie doświadczenie Spółki KGHM ZANAM w produkcji naczyń wyciągowych zdobyte podczas licznych realizacji dla zakładów górniczych KGHM Polska Miedź S.A., pozwoliło na podpisanie kontraktu na dostawę SKIP-ów przeznaczonych do pracy w kopalni węgla kamiennego.

Wyprodukowane SKIP-y to specjalistyczne urządzenia dedykowane do transportu urobku z poziomu oddziału wydobywczego celem jego dalszego przetworzenia. Urządzenia produkcji KGHM ZANAM charakteryzują się dużą ładownością liczącą 30 ton, jak również efektywną prędkością przemieszczania transportu wynoszącą 16m/s.

– Jesteśmy dumni z naszego wyrobu, który został pozytywnie oceniony zarówno przez rzeczoznawców, jak również przez Wyższy Urząd Górniczy, który wydał stosowny dokument dopuszczenia. Nasze SKIP-y wykonywane są z wielka precyzją i dokładnością, co ma ogromny wpływ m.in. na ich żywotność, zmniejszenie hałasu tzw. cichobieżność – mówi Tadeusz Milko, Kierownik Zespołu Zakładowej Kontroli Jakości i Produkcji.

Pierwsze SKIP-y rozpoczną pracę w kopalni już w kwietniu, obecnie trwa proces montażu i przygotowania do zabudowy naczynia w górniczym wyciągu szybowym szybu „Karol” w KWK Mysłowice – Wesoła, nad którym czuwa wykwalifikowany zespół pracowników KGHM ZANAM.