Kolejny skip produkcji KGHM ZANAM już na ZG Rudna

Spółka KGHM ZANAM S.A. od lat specjalizuje się w produkcji naczyń wyciągowych, w które zaopatruje zarówno zakłady górnicze Zagłębia Miedziowego, jak również inne kopalnie głębinowe, m.in. kopalnie węgla kamiennego.

Produkowane w Zakładzie Legnica KGHM ZANAM S.A. naczynia wyciągowe (skip-y) to specjalistyczne urządzenia dedykowane do transportu urobku na powierzchnię z poziomu oddziału wydobywczego celem jego dalszego przetworzenia. Pod koniec stycznia miał miejsce skomplikowany transport kilkunastometrowego naczynia wyciągowego, które zaprojektowane i wykonane zostało specjalnie dla
Zakładów Górniczych „Rudna”. Spółce KGHM ZANAM zależało na otrzymaniu produktu spełniającego rygorystyczne wymogi stawiane przez KGHM Polska Miedź S.A., którego cechą główną miała być zwiększona ładowność. Cel udało się osiągnąć, gdyż nowy skip pomimo takich samych gabarytów jest w stanie przetransportować większą objętość urobku.

Ponad rok temu legnicki Zakład KGHM ZANAM S.A. wyprodukował i dostarczył  równie złożone i wymagające konstrukcje dwóch skip-ów  dla klienta:  Polskiej Grupy Górniczej z  przeznaczeniem  do kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła.

Jakość oferowanych skip-ów to efekt wiedzy naszych inżynierów oraz doświadczeń, które udało nam się zdobyć podczas licznych realizacji. W trakcie projektowania szczególny nacisk położono na zwiększenie ładowności, nie tracąc przy tym innych kluczowych cech charakteryzujących wcześniejsze skip-y, czyli długą żywotność i niską emisję hałasu – mówi Tadeusz Milko, Kierownik Zespołu Zakładowej Kontroli Jakości i Produkcji
w KGHM ZANAM S.A.

Zwiększona ładowność urządzenia : 35 ton

Naczynie wyciągowe może osiągać prędkość do 20 m/s

Wymiary gabarytowe skipu:

– szerokość-1.250 mm,

– wysokość – 2.500 mm,

– długość z daszkiem na głowicy– 18.055 mm.