Współpraca sposobem na sukces

Działalność związana z realizacją usług remontowych i utrzymania ruchu na obiektach należących do KGHM Polska Miedź S.A to ostatnio dla KGHM ZANAM S.A. jeden z wielu pomyślnych kierunków rozwoju, który zaczyna przynosić oczekiwane sukcesy.

W ostatnich miesiącach Spółce udało się zrealizować szereg prac inwestycyjnych, modernizacyjnych oraz remontowych, które pozwoliły na odnowienie żywotności wielu urządzeń znajdujących się na terenie Huty Miedzi „Legnica”. Wśród zrealizowanych robót szczególnie wymagający okazał się remont konwertora nr 1, którego modernizacja znacząco wychodziła poza standardowy zakres.

Remont konwertora nr 1 trwał około miesiąca, dokonywany był na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku, w tym czasie udało nam się zrealizować wiele założonych zadań. Niektóre z tych prac wymagały od nas wielkiej uwagi i umiejętności. To dzięki naszym pracownikom, jak i wsparciu udzielonemu przez Oddział głogowski oraz Zakład w Legnicy udało się skrócić czas remontu o 2 dni – mówi Wojciech Czerwiński, Kierownik Oddziału Remontów i Utrzymania Ruchu w Dziale Usług Utrzymania Ruchu i Remontów Hut KGHM ZANAM S.A.

Na terenie HML w dniu 16 marca br., zakończył się remont konwertora nr 3 wykonany również przez KGHM ZANAM S.A. W ramach tego zadania zrealizowano prace z zakresu naprawy wymurówki w dennicy pieca oraz wymiany strefy dysz. Roboty wykonywane były 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania czasu remontu i tym samym skrócenia czasu postoju. Ostatecznie udało skrócić czas remontu o 4 dni, co stanowi prawie 15% w stosunku do ustalonego czasu realizacji tego zadania.

Wszelkie remonty wykonywane są w trakcie pracy Huty, w związku z tym trzeba być niezwykle uważnym na panujące tam warunki. Musimy być bardzo uczuleni na bezpieczeństwo w trakcie wykonywania tychże zadań. Wiele z prac wykonywanych przez naszych pracowników to często specjalistyczne prace, wymagające ogromnej precyzji i zaangażowania. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w swoich zespołach posiadamy ludzi, którzy są prawdziwymi fachowcami w branży związanej z piecami przemysłowymi. Z takimi ludźmi praca to ogromna przyjemność i gwarancja solidnie wykonanej usługi – mówi Krzysztof Świtliński, Mistrz Oddziału Usług Budowlanych.

Spółka KGHM ZANAM na terenie HML codziennie realizuje wiele remontów cyklicznych, zajmuje się usuwaniem usterek podczas postojów technologicznych oraz eliminacją wszelkiego rodzaju awarii powstałych na obsługiwanych obiektach. Ponadto posiada własne bogate zaplecze produkcyjne, a szeroko zakrojona współpraca pomiędzy wszystkimi oddziałami w firmie pozwala na zoptymalizowanie wszelkich procesów od remontów do produkcji gotowych urządzeń, co świadczy o dużym potencjale Spółki i przewadze KGHM ZANAM nad innymi wykonawcami.