Maszyny do szycia dostaną nowe życie

Spółka KGHM ZANAM przez cały okres trwania pandemii aktywnie angażowała się w pomoc służbom medycznym w walce z koronawirusem. W ubiegłym roku udało się przekazać bezpłatnie lokalnym szpitalom kilka tysięcy masek ochronnych, które szyte były przez pracowników i wolontariuszy w polkowickiej siedzibie firmy. Uruchomiona wówczas linia produkcji środków ochrony osobistej została niedawno wygaszona, w związku z tym podjęto decyzję o przekazaniu w formie darowizny maszyn do szycia dla Centrum Kultury w Polkowicach oraz Domu Seniora „Przystań” w Ścinawie.

Jako Spółka odpowiedzialna społecznie staramy się angażować w te projekty, które mają na celu aktywizację lokalnej społeczności. Ponadto, dzięki przynależności do Grupy Kapitałowej KGHM czujemy się częścią miedziowej rodziny, dlatego tak ważne są dla nas dobre relacje z mieszkańcami regionu i wspieranie ciekawych inicjatyw. Cieszy fakt, że maszyny zyskają nowe życie i będą służyć okolicznym mieszkańcom do nabywania nowych kompetencji – mówi Bernard Cichocki, Prezes Zarządu KGHM ZANAM S.A.

Centrum Kultury w Polkowicach zdecydowało, że maszyny mają trafić do Pałacu w Suchej Górnej, gdzie planowane jest otwarcie pracowni krawieckiej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Gminy Polkowice.

Nasza Pracownia krawiecka skierowana będzie do osób zainteresowanych rozwijaniem swych umiejętności rękodzielniczych, zarówno dla tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Maszyny do szycia pozwolą uczestnikom warsztatów nabyć nowe kompetencje, rozwinąć pasje i rozpocząć ciekawą przygodę – podkreśla Bogusław Godlewski, Dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Dla ZANAM-u to kolejna z inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. W ostatnim czasie na polkowickim rynku stanął specjalnie zaprojektowany i wykonany przez pracowników firmy KGHM ZANAM kosz na plastikowe nakrętki, dzięki któremu szansę na pomoc otrzymało wiele potrzebujących rodzin. Udało się również przekazać darowizny dla okolicznych domów dziecka.

Bernrad Cichocki Bernrad Cichocki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. W celu zapewnienie większej wygody podczas użytkowania strony, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych, głównie w celu dostosowania wybranych elementów strony do preferencji użytkownika.

Więcej informacji