transport i usługi sprzętowe

Transport i usługi sprzętowe

KGHM ZANAM zapewnia pełne wsparcie logistyczne dla podmiotów z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. oraz oferuje usługi transportu i usługi sprzętowe innym klientom biznesowym.

KGHM ZANAM oferuje kompleksowe usługi transportowe i sprzętowe świadczone w oparciu o  specjalistyczne wyposażenie i flotę pojazdów. Usługi transportu i usługi sprzętowe świadczone są zarówno w kraju, jak i zagranicą. KGHM ZANAM realizuje:

 • licencjonowany krajowy i międzynarodowy transport rzeczy,
 • przewozy ładunków do krajów UE oraz innych krajów europejskich,
 • spedycję w zakresie przewozu ładunków na rynku krajowym,
 • przewozy ładunków niebezpiecznych oraz odpadów,
 • usługi związane z przewozem ładunków ponadnormatywnych specjalistycznymi zestawami niskopodwoziowymi,
 • obsługę pilotażu w trakcie usług świadczonych specjalistycznym sprzętem,
 • usługi dźwigowe żurawiami samochodowymi o udźwigu do 200 ton.

Na wyposażeniu KGHM ZANAM znajduje się flota samochodowa oraz specjalistyczny sprzęt:

 • ciągniki siodłowe – EURO 5,
 • naczepy ciężarowe uniwersalne oplandekowane, standard 24 t (firany),
 • naczepy niskopodwoziowe (zremb o ładowności do 60 t),
 • naczepy samowyładowcze (do 40 m³),
 • żurawie samochodowe o udźwigu 130 t i 200 t.

KGHM ZANAM posiada krajową i unijną licencję na transport drogowy rzeczy oraz polisy ubezpieczeniowe od odpowiedzialności cywilnej spedytora i przewoźnika obejmujące terytorium Europy.

W KGHM ZANAM oferujemy przewóz gotowych urządzeń i pojazdów, jak również szybki transport części oraz materiałów budowlanych, w tym kruszyw lub materiałów sypkich. Dostarczamy sprzęt górniczy zarówno do polskich przedsiębiorstw wydobywczych, jak i europejskich kopalni odkrywkowych, czy podziemnych.

Wśród odbiorców usług transportowych KGHM ZANAM znajdują się również podmioty spoza branży górniczej. Posiadamy bogate zaplecze pojazdów, dzięki  którym możliwy jest przewóz elementów instalacji i urządzeń z obszaru przemysłu hutniczego. Transport ładunków dotyczy również elementów przemysłów lekkich.

Poza materiałami niezagrażającymi ludzkiemu zdrowiu, gwarantujemy szybki i bezpieczny transport towarów niebezpiecznych. Ten rodzaj przewozu wymaga specjalnego pakowania oraz odpowiednio przygotowanego pojazdu, który całkowicie odizoluje materiały niebezpieczne od otoczenia. Zapewniamy lądowy transport ADR z wykorzystaniem różnorodnych pojazdów oraz przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, m.in. wykorzystując certyfikowane opakowania ze ścisłym przeznaczeniem do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Dzięki użyciu wytrzymałych pojazdów, takich jak ciągników siodłowych, czy naczep niskopodwoziowych o ładowności do kilkudziesięciu ton, znacznie łatwiej jest przygotować wszelkiego rodzaju artykuły do transportu. W KGHM ZANAM wszystkie pojazdy poddajemy regularnym testom sprawności, co gwarantuje ich bezproblemową pracę podczas przewozu towarów.

Transport ładunków, związany z przewozem pojazdów górniczych i wielkogabarytowych części, realizowany jest z wykorzystaniem odpowiednich dźwigów, które pomagają załadować, utrzymać produkty na naczepie pojazdu oraz rozładować urządzenia na miejscu.

Wybrane realizacje

Organizacja transportu wież

organizacja transportu wież absorpcyjnych i suszących Fabryki Kwasu Siarkowego do Huty Miedzi w Legnicy

Przewóz kruszyw

przewóz kruszyw w związku z rozbudową zbiornika odpadów poflotacyjnych OUOW „Żelazny Most”

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. W celu zapewnienie większej wygody podczas użytkowania strony, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych, głównie w celu dostosowania wybranych elementów strony do preferencji użytkownika.

Więcej informacji